Jūsų atsiliepimai
Pradžia  » Šakių raj. gyventojams – nauji vandentiekio ir nuotekų surinkimo tinklai
2012-06-11 Šakių raj. gyventojams – nauji vandentiekio ir nuotekų surinkimo tinklai
Spausdinti RSS Srautas
Redaguota: 2013-05-03

 

 Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą atsirado unikali galimybė inicijuoti projektus ir gauti paramą vandentvarkos sektoriaus plėtrai ir modernizavimui, taip išsprendžiant aplinkosaugos problemas bei iš esmės pagerinant gyventojų buitį.

 

 Daugiau nei 27 mln. litų lėšų per šiuos ir kitus metus bus investuoti į Šakių rajono vandentvarkos sektoriaus plėtrą, įgyvendinant UAB „Šakių vandenys“ ir Šakių rajono savivaldybės administracijos inicijuotą projektą – „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Šakių rajone (Kriūkuose, Joginiškiuose, Plokščiuose, Kiduliuose, Kaimelyje, Šiaudinėje, Judriuose, Griškabūdyje, Bliuviškiuose, Patašinėje, Lekėčiuose)“.

 

 Projektas apima dvi rangos sutartis – pagal vieną iš jų tiesiami nauji vandentiekio ir buitinių nuotekų surinkimo tinklai, pagal antrąją šiuo metu projektuojami ir bus statomi nauji nuotekų valymo įrenginiai Griškabūdyje, Plokščiuose, Kriūkuose, Kiduliuose bei rekonstruojami valymo įrenginiai Lekėčiuose, taip pat įsigyjami du asenizaciniai dumblo pervežimo automobiliai.

 

 Pirmoji rangos sutartis „Vandentiekio ir nuotekų tinklų statyba Kriūkuose, Plokščiuose, Kiduliuose, Griškabūdyje, Lekėčiuose“ su UAB „Sumeda“ buvo pasirašyta šių metų vasario mėnesį. Jos vertė – daugiau nei vienuolika milijonų litų. Metus ir keturis mėnesius laiko truksiantys darbai gyventojams atneš neabejotiną naudą – bus nutiesta apie 8 km vandentiekio ir apie 25 km nuotekų surinkimo tinklų. Prie centralizuoto vandentiekio sistemos galės prisijungti 384 gyventojai, o prie nuotekų sistemos net 1952 gyventojai.

 

 Šiuo metu jau pradėti tinklų tiesimo darbai Lekėčių gyvenvietėje. Nors šie darbai prasidėjo visai neseniai, dėl palankių orų jie vyksta sparčiai. Lekėčiuose vandentiekio ir nuotekų tinklai bus tiesiami keturiose gatvėse. Kitose gyvenvietėse statybos dar neprasidėjo. Šiuo metu rengiami techniniai projektai, tačiau tikimasi, kad artimiausiu metu jie bus baigti ir prasidės pirmieji darbai ir kitose gyvenvietėse. Kiduliuose vandentiekio ir nuotekų tinklai bus tiesiami aštuoniose gatvėse, Plokščiuose – penkiose gatvėse. Tuo tarpu Griškabūdyje net dešimties gatvių gyventojai galės džiaugtis naujomis centralizuotomis komunikacijomis. Bliuviškiuose tinklai bus tiesiami penkiose gatvėse, o Kriūkuose nuotekų tinklai bus pakloti šešiose gatvėse.

 

 Minėtose gyvenvietėse vykdomas projektas yra svarbus žingsnis link Lietuvos įsipareigojimo iki 2015 metų sausio 1-osios iki 95 proc. gyventojų suteikti galimybę gauti centralizuotai tiekiamą geriamąjį vandenį, tvarkyti jų išleidžiamas nuotekas. Pagal Europos Baltąją knygą, kiekvienas gyventojas, nesvarbu, kur jis gyventų, turi teisę gauti geriamąjį vandenį, o jo išleidžiamos nuotekos turi būti tvarkomos. Šios paslaugos turi būti įperkamos, vanduo turi atitikti visus kokybės reikalavimus. Tenkinant bendrąjį visuomenės interesą, paslaugos turi būti tiekiamos nuolat ir nepertraukiamai.

 

 Svarbu nepamiršti, kad įgyvendinus minėtąjį projektą bus prisidedama prie gamtos ir gruntinio bei paviršinio vandens užterštumo problemų sprendimo, centralizuotai bus tiekiamas geros kokybės vanduo, tad, tikimasi, net tie, kurie šiuo metu naudojasi lauko tualetais ir šuliniais, noriai jungsis prie naujųjų tinklų. 

 

Remiantis laikraščio „Valsčius“ inf. 

 

 

ekonomika.lt nuotr.