Jūsų atsiliepimai
Pradžia  » Tauragės rajone nutiesta 30 km naujų vandentiekio ir nuotekų tinklų
2012-08-23 Tauragės rajone nutiesta 30 km naujų vandentiekio ir nuotekų tinklų
Spausdinti RSS Srautas
Redaguota: 2013-05-03

Tauragės rajone – Norkaičių, Pagramančio, Dapkiškių gyvenvietėse ir Tauragės mieste, toliau sėkmingai tęsiami praėjusių metų rugsėjo mėnesį prasidėję vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros darbai. Netrukus darbus planuojama pradėti ir penktoje gyvenvietėje – Gaurėje.

 

Šiose gyvenvietėse UAB „Tauragės vandenys“ vykdydama ES lėšomis finansuojamą projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Tauragės rajone (Norkaičiuose, Pagramantyje, Dapkiškiuose, Tauragėje, Gaurėje)“ suteiks galimybę prie centralizuotų komunikacijų prisijungti net 3090 gyventojams.

 

Šiuo metu daugelis minėtų Tauragės rajono gyvenviečių gyventojų neturi galimybės prisijungti prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tvarkymo sistemų, vartoja vandenį, kuris neatitinka nustatytų higienos normų reikalavimų, neužtikrinamas tinkamas susidariusių nuotekų tvarkymas. ES Sanglaudos fondo lėšomis finansuojamo projekto tikslas užtikrinti kokybiškas, centralizuotai teikiamas geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugas.

 

Darbai vykdomi net pagal tris rangos sutartis pasirašytas su trimis skirtingais rangovais. Viso planuojama pakloti 19,5 km vandentiekio ir 32,6 km nuotekų surinkimo tinklų. Pagramantyje ir Norkaičiuose rangos darbai patikėti AB „Kauno dujotiekio statyba“. Šiose gyvenvietėse jau paklota apie 84 proc. visų numatytų nutiesti tinklų. Projekto įgyvendinimo metu iš viso rangovas dviejose gyvenvietėse nuties net 22 km vandentiekio ir nuotekų tinklų, pastatys naujus nuotekų valymo įrenginius.

 

Dapkiškiuose UAB „KRS“ jau paklojo apie 99 proc. (2,9 km) tinklų, tuo tarpu Gaurėje darbus planuojama pradėti rugpjūčio pabaigoje. Naujų vandentiekio tinklų ir nuotekų tinklų plėtros darbus Tauragės mieste atlieka viešojo pirkimo konkurse nugalėjusi UAB „Kamesta“. Jos atstovo teigimu jau paklota 37 proc. sutartyje numatytų pakloti tinklų – 4,8 km nuotekų ir 4 km vandentiekio tinklų. Darbai jau įpusėjo tad gyventojai raginami paskubėti jungtis prie naujų centralizuotų komunikacijų.

 

Projektas „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Tauragės rajone (Norkaičiuose, Pagramantyje, Dapkiškiuose, Tauragėje, Gaurėje)“ yra iš dalies finansuojamas ES Sanglaudos fondo lėšomis ir padeda sumažinti ekonominius bei socialinius skirtumus tarp ES piliečių ir atskirų Lietuvos regionų.

 

Remiantis „Tauragės vandenys“ inf. 

 

 

kaunozinios.lt nuotr.