NAUJIENOS

Daugiabučių renovacijos laukia dideli pokyčiai

2021-12-15

Siekiant optimizuoti daugiabučių namų atnaujinimo procesus, šiandien Aplinkos projektų valdymo agentūra kartu su Aplinkos ministerija surengė konferenciją „Daugiabučių modernizavimo perspektyvos“, skirtą savivaldybėms bei daugiabučių renovaciją administruojančioms įmonėms.

Konferencijos metu apžvelgti 2021 metų rezultatai, pasidalinta gerąja patirtimi ir pristatytos pagrindinės kryptys, kuriomis bus dirbama, siekiant efektyviausių sprendimų įgyvendinant daugiabučių renovaciją.

Aplinkos viceministras Darius Kvedaravičius savo pranešime išskyrė keletą pagrindinių krypčių, kuriomis artimiausiu metu bus judama spartinant daugiabučių atnaujinimą. Pirmas svarbus žingsnis jau žengtas – įkurtas kompetencijų centras, kuris koordinuos ne tik pastatų renovacijos priemones, bet ir analizuos jų poveikį statybų sektoriui bei visai šalies ekonomikai, vykdys faktiniais duomenimis pagrįstą stebėseną ir ilgalaikę prognozę. Artimiausioje ateityje – renovacijos projektų skaitmenizacija, modulinių konstrukcijų iš organinių medžiagų gamybos pajėgumų sukūrimas, pilotinių demonstracinių žaliosios renovacijos projektų įgyvendinimas.

„Dar vienas svarbus žingsnis optimizuojant daugiabučių atnaujinimą –   šiuo metu CPO LT kuriamas atskiras katalogas, skirtas ne pavienių namų, o jų grupių ar net atskiro kvartalo pirkimui. Tikiu, jog ši priemonė ženkliai prisidės prie sklandesnio renovacijos pirkimų įgyvendinimo,“ – savo pranešime pabrėžė Aplinkos projektų valdymo agentūros (toliau – APVA) Pastatų energinio taupumo departamento patarėja Gintarė Burbienė.

„Tam, kad renovacija vyktų sėkmingai, reikalinga ne tik tinkama teisinė ar organizacinė aplinka, bet ne mažiau svarbus įgyvendinimo procesas. Ir būtent šiame procese svarbiausias vaidmuo tenka savivaldai,“ – tvirtino APVA Pastatų energinio taupumo departamento direktorius Vytautas Vrubliauskas. Pasak jo, 80 proc. visų daugiabučių renovacijos projektų šiuo metu įgyvendinama per savivaldybių paskirtus administratorius, o atskirose savivaldybėse – Joniškio, Jurbarko, Lazdijų, Mažeikių, Pakruojo, Utenos ir kt. – visi iki vieno projekto įgyvendinama per savivaldybių administratorius.

„Rezultatai rodo, kad tų savivaldybių, kuriose aktyviai yra įsitraukus savivalda, renovacijos procesai juda gerokai sparčiau nei tų kuriose įsitraukimas mažas arba jo visai nėra. Tad ir tolimesniame programos įgyvendinime pagrindiniu mūsų partneriu lieka savivalda,“ – pabrėžė V. Vrubliauskas.

Kaip šios konferencijos reziumė nuskambėjo Statybininkų asociacijos prezidento Daliaus Gedvilo pranešime išsakyta mintis, jog ekologiška tvari statyba – tai glaudus rangovo, architektų, inžinierių ir užsakovo bendradarbiavimas visuose projekto etapuose.

Taip pat šioje konferencijoje pranešimus skaitė Švenčionių rajono savivaldybės administracijos direktorė Jovita Rudenienė bei Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius.

Renovuotas daugiabutis Švenčionėliuose. BETA archyvo nuotr.

KITOS NAUJIENOS

VISOS NAUJIENOS