Neringoje dar daugiau žalumo: UAB „Neringos energija“ įrengta saulės elektrinė

Ant UAB „Neringos energija“ katilinės pastato stogo įrengta beveik 50 kW saulės elektrinė. Iš Klimato kaitos programos lėšų šiam projektui skirta beveik 20 tūkst. eurų Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) subsidija, o bendra jo vertė – viršija 57 tūkst. Eur.

„Labai džiaugiamės priėmę APVA kvietimą dalyvauti efektyvaus atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo projekte pagal Klimato kaitos programą“, – sakė UAB „Neringos energija“ direktorius Edvinas Dargis.

Anot jo, saulės elektrinės įrengimas ant katilinės pastato stogo ne tik padeda mažinti bendrovės elektros kaštus, sąnaudas, bet ir prisideda prie valstybės tarptautinių įsipareigojimų dėl klimato kaitos mažinimo bei prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekio mažinimo. Didžiuojamės, kad galime prisidėti prie „žaliosios savivaldybės“ statuso įgyvendinimo.

„Rekomenduojame ir kitoms savivaldybės įstaigoms dalyvauti Klimato kaitos programos projektuose. Taip pat ateityje planuojame dalyvauti ir patys. Turime viziją Juodkrantėje esančias suskystintų naftos dujų katilines reorganizuoti į geotermines katilines“, – tęsė įmonės direktorius.

Planuojama, jog ši saulės elektrinė per 20 m. laikotarpį padės sumažinti 734 t į atmosferą išmetamo CO2 kiekio.