Jau kompensuota 1000 elektromobilių iš Modernizavimo fondo lėšų

Šią savaitę Aplinkos projektų valdymo agentūrai (toliau – APVA) buvo pateikta 1000 – oji paraiška kompensacijai už įsigytą elektromobilį gauti iš Modernizavimo fondo. Didžiajai daliai gyventojų, įsigijusių elektromobilius, jau išmokėta 3,4 mln. eurų. Iš viso šiai priemonei – fiziniams (35 mln. eurų) ir juridiniams asmenims (15 mln. eurų) kompensacijoms už įsigytus elektromobilius gauti – Modernizavimo fonde iki 2026 m. numatyta 50 mln. eurų.

„Tendencijos iš tiesų džiuginančios – kasdien sulaukiame po 3 – 4 fizinių asmenų paraiškas kompensacijoms už įsigytą elektromobilį gauti. Tikimės, kad nenutrūkstamas finansavimas užtikrins nuoseklų elektromobilių skaičiaus augimą Lietuvoje ir jau artimiausiais metais šalies automobilių parkas taps ženkliai tvaresniu,” – sako APVA Nacionalinių programų valdymo departamento Klimato kaitos skyriaus vedėja Agnė Markauskienė.

Pasak Agnės Markauskienės, norisi akcentuoti, kad šia parama gali naudotis ne tik gyventojai, bet ir šalies verslas, taip pat sėkmingai galintis prisidėti prie tvaresnio transporto plėtros Lietuvoje.

Kompensacijos dydis priklauso nuo to, ar pareiškėjas yra fizinis, ar juridinis asmuo. Fiziniam asmeniui kompensacija, siekianti 5 tūkst. eurų, skiriama už naują (iki 6 mėn.) arba 2,5 tūkst. eurų už naudotą (iki 4 metų) M1 klasės grynąjį elektromobilį. Kiek didesnė dalis (540 vnt.) įsigytų elektromobilių  – nauji.

Juridiniams asmenims kompensuojama tik už naujo elektromobilio įsigijimą ir siekia 4 tūkst. eurų. Juridiniai asmenys gali įsigyti ir išmoką gauti už naują M1 ar N1 klasės grynąjį elektromobilį.

Gyventojams už įsigytus elektromobilius numatyta skirti 35 mln. eurų. Tikimasi, kad tai leis elektromobilių skaičių Lietuvoje padidinti 10 tūkst. elektromobilių. Juridiniams asmenims už įsigytus elektromobilius iš viso numatyta skirti 15  mln. eurų. Jų pakaktų finansuoti 3750  elektromobilių.

Š. m. kovo 1 d. duomenimis Lietuvoje iš viso registruota daugiau nei 8 tūkst. vnt. grynųjų elektromobilių.

 

Dalintis socialiniuose tinkluose